Upominki Reklamowe dla Firm: Praktyczne i Estetyczne Rozwiązania

2024-05-24 10:35:00

Upominki Reklamowe dla Firm: Praktyczne i Estetyczne Rozwiązania

Upominki reklamowe są nieodłącznym elementem strategii marketingowej wielu firm. Są one nie tylko sposobem na promowanie marki, ale również narzędziem do budowania i utrzymywania relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi. W tym artykule omówimy 10 praktycznych i estetycznych upominków reklamowych, ich zastosowanie oraz odpowiemy na kilka kluczowych pytań związanych z ich wręczaniem.

Rodzaje Upominków Reklamowych

Upominki Personalizowane

Personalizowane upominki reklamowe, takie jak kubki, długopisy, kalendarze z logo firmy, są popularnym wyborem. Dzięki personalizacji, upominki te zyskują na wartości, stając się bardziej pamiętane przez odbiorców. Personalizacja umożliwia firmom dodanie osobistego akcentu do prezentów, co sprawia, że odbiorcy czują się bardziej docenieni. Przykłady personalizowanych upominków to:

 • Kubki z logo firmy: Kubki są praktycznym prezentem, który każdy może używać na co dzień. Dodanie logo firmy lub motywacyjnego cytatu sprawia, że są one wyjątkowe.
 • Długopisy i pióra: Personalizowane długopisy i pióra są eleganckim dodatkiem do biura. Mogą być grawerowane z nazwą firmy lub imieniem odbiorcy.
 • Kalendarze: Personalizowane kalendarze z logo firmy i zdjęciami są praktycznym i estetycznym upominkiem, który przypomina o firmie przez cały rok.

kalendarz ścienny

Gadżety Technologiczne

Gadżety technologiczne reklamowe, takie jak powerbanki, słuchawki czy pendrive'y, zyskują na popularności. Są one praktyczne i często używane, co sprawia, że logo firmy na nich umieszczone jest widoczne przez długi czas. Technologiczne gadżety są nie tylko nowoczesne, ale także niezwykle użyteczne, co zwiększa ich wartość w oczach odbiorców. Przykłady technologicznych upominków to:

 • Powerbanki: W dzisiejszych czasach, gdy większość osób korzysta z urządzeń mobilnych, powerbanki są niezbędnym akcesorium. Personalizowany powerbank z logo firmy to świetny sposób na promowanie marki.
 • Słuchawki: Personalizowane słuchawki są praktycznym prezentem, który można używać w pracy, podczas ćwiczeń lub w podróży. Logo firmy na słuchawkach zapewnia widoczność marki.
 • Pendrive'y: Pendrive'y są zawsze przydatne do przechowywania danych. Personalizowane pendrive'y z logo firmy są praktycznym i estetycznym upominkiem.

słuchawki bezprzewodowe

Upominki Ekologiczne

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, ekologiczne upominki reklamowe stają się coraz bardziej pożądane. Torby bawełniane, bambusowe długopisy czy produkty z recyklingu są doskonałym przykładem. Wybierając ekologiczne upominki, firmy mogą pokazać swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i zyskać pozytywny wizerunek. Przykłady ekologicznych upominków to:

 • Torby bawełniane: Ekologiczne torby z bawełny są wielokrotnego użytku i mogą być personalizowane z logo firmy. Są praktycznym prezentem, który można używać na co dzień.
 • Bambusowe długopisy: Długopisy wykonane z bambusa są ekologiczną alternatywą dla plastikowych długopisów. Mogą być personalizowane z logo firmy.
 • Produkty z recyklingu: Upominki wykonane z materiałów z recyklingu, takie jak notesy czy kubki, są ekologicznym wyborem, który pokazuje zaangażowanie firmy w ochronę środowiska.

Upominki Premium

Ekskluzywne upominki reklamowe, takie jak zegarki, eleganckie zestawy do pisania czy akcesoria biurowe, są przeznaczone dla najważniejszych klientów i partnerów biznesowych. Podkreślają prestiż i dbałość o relacje biznesowe. Upominki premium są wyrazem wdzięczności i uznania dla kluczowych partnerów. Przykłady upominków premium to:

 • Zegarki: Ekskluzywne zegarki z logo firmy to prestiżowy prezent, który z pewnością zostanie doceniony przez odbiorców.
 • Eleganckie zestawy do pisania: Zestawy do pisania, takie jak pióra i notesy, są eleganckim i praktycznym prezentem. Personalizowane z logo firmy, stanowią wyjątkowy upominek.
 • Akcesoria biurowe: Ekskluzywne akcesoria biurowe, takie jak skórzane etui na dokumenty czy organizer biurowy, są praktycznym i eleganckim prezentem dla kluczowych partnerów biznesowych.

Upominki na Różne Okazje

Upominki na Targi i Konferencje

Podczas targów i konferencji upominki reklamowe są świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi i zapamiętanie marki. Przykłady to długopisy, notesy czy smycze z logo firmy. Targi i konferencje to doskonała okazja do promowania firmy i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Upominki reklamowe mogą pomóc w wyróżnieniu się na tle konkurencji i pozostawieniu pozytywnego wrażenia. Przykłady upominków na targi i konferencje to:

 • Długopisy: Personalizowane długopisy z logo firmy są praktycznym i tanim upominkiem, który można wręczać uczestnikom targów i konferencji.
 • Notesy: Notesy z logo firmy są praktycznym prezentem, który uczestnicy mogą używać do robienia notatek podczas wydarzenia.
 • Smycze: Smycze z logo firmy są praktycznym prezentem, który uczestnicy mogą używać do noszenia identyfikatorów podczas targów i konferencji.

notes

Świąteczne Upominki Firmowe

Święta to doskonała okazja, aby docenić klientów i partnerów biznesowych. Świąteczne upominki firmowe, takie jak zestawy świąteczne czy kosze upominkowe, są świetnym wyborem. Świąteczne upominki to wyraz wdzięczności i szacunku dla klientów i partnerów biznesowych. Przykłady świątecznych upominków to:

 • Zestawy świąteczne: Zestawy świąteczne, takie jak kosze z delikatesami, wina czy czekoladki, są eleganckim prezentem, który z pewnością zostanie doceniony przez odbiorców.
 • Kosze upominkowe: Kosze upominkowe z produktami spożywczymi, kosmetykami czy winem są praktycznym i eleganckim prezentem na święta.
 • Personalizowane ozdoby świąteczne: Personalizowane ozdoby świąteczne z logo firmy są estetycznym i wyjątkowym prezentem na święta.

Upominki na Rocznice i Jubileusze

Rocznice firmowe to doskonały moment na wręczenie upominków reklamowych. Pamiątkowe plakiety, zestawy do wina czy eleganckie długopisy to tylko niektóre z możliwości. Upominki na rocznice i jubileusze to wyraz uznania i szacunku dla pracowników, klientów i partnerów biznesowych. Przykłady upominków na rocznice i jubileusze to:

 • Pamiątkowe plakiety: Plakiety z wygrawerowanym logo firmy i datą rocznicy są eleganckim i wyjątkowym prezentem na rocznicę.
 • Zestawy do wina: Zestawy do wina, takie jak kieliszki i otwieracze, są eleganckim i praktycznym prezentem na jubileusz.
 • Eleganckie długopisy: Personalizowane długopisy z logo firmy i datą rocznicy są praktycznym i eleganckim prezentem na rocznicę.

Jak Wybrać Odpowiedni Upominek Reklamowy

Dopasowanie do Odbiorcy

Ważne jest, aby upominek reklamowy był dopasowany do odbiorcy. Zrozumienie jego potrzeb i preferencji zwiększa szanse na pozytywne przyjęcie upominku. Dopasowanie upominku do odbiorcy pokazuje, że firma dba o swoich klientów i partnerów biznesowych, co pozytywnie wpływa na budowanie relacji. Przykłady dopasowania upominków to:

 • Dla klientów indywidualnych: Personalizowane upominki, takie jak kubki czy długopisy, są doskonałym wyborem dla klientów indywidualnych.
 • Dla partnerów biznesowych: Ekskluzywne upominki, takie jak zestawy do pisania czy zegarki, są odpowiednie dla kluczowych partnerów biznesowych.
 • Dla pracowników: Praktyczne upominki, takie jak gadżety technologiczne czy ekologiczne torby, są idealnym wyborem dla pracowników.

Budżet i Jakość

Balansowanie między kosztami a jakością jest kluczowe. Warto inwestować w upominki reklamowe, które są trwałe i estetyczne, ale jednocześnie nie przekraczają założonego budżetu. Wysokiej jakości upominki pokazują profesjonalizm firmy i zwiększają szanse na pozytywne przyjęcie prezentu przez odbiorców. Przykłady balansowania budżetu i jakości to:

 • Personalizowane długopisy: Długopisy są stosunkowo tanim upominkiem, ale personalizacja i wysokiej jakości wykonanie mogą sprawić, że będą wyglądać ekskluzywnie.
 • Torby ekologiczne: Torby z bawełny są praktycznym i ekologicznym upominkiem, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, a jednocześnie pokazuje zaangażowanie firmy w ochronę środowiska.
 • Gadżety technologiczne: Powerbanki i pendrive'y mogą być nieco droższe, ale są praktyczne i użyteczne, co sprawia, że są wartościowym upominkiem.

Unikalność i Innowacyjność

Oryginalne i innowacyjne upominki reklamowe są bardziej zapamiętywane. Warto poszukać unikalnych rozwiązań, które wyróżnią firmę na tle konkurencji. Innowacyjne upominki przyciągają uwagę i zostawiają trwałe wrażenie na odbiorcach. Przykłady unikalnych i innowacyjnych upominków to:

 • Personalizowane kalendarze: Kalendarze z logo firmy i unikalnym designem są praktycznym i estetycznym upominkiem, który przypomina o firmie przez cały rok.
 • Gadżety technologiczne: Nowoczesne gadżety, takie jak inteligentne opaski czy głośniki Bluetooth, są innowacyjnym i praktycznym upominkiem.
 • Produkty ekologiczne: Ekologiczne upominki, takie jak długopisy z recyklingu czy torby z bawełny organicznej, są unikalnym wyborem, który pokazuje zaangażowanie firmy w ochronę środowiska.

zestaw prezentowy

Najczęściej Zadawane Pytania

Co na prezent od firmy?

Prezent od firmy powinien być przemyślany i dopasowany do okazji oraz odbiorcy. Może to być coś praktycznego, jak gadżet technologiczny, coś personalizowanego lub elegancki upominek premium. Wybór prezentu powinien uwzględniać preferencje odbiorcy oraz charakter relacji biznesowej. Przykłady prezentów od firmy to:

 • Gadżety technologiczne: Powerbanki, pendrive'y, słuchawki
 • Personalizowane upominki: Kubki, długopisy, kalendarze
 • Ekskluzywne upominki: Zegarki, zestawy do pisania, akcesoria biurowe

Czy gadżety reklamowe są kosztem?

Tak, gadżety reklamowe mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu, o ile spełniają określone warunki i są związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ważne jest, aby gadżety reklamowe były rozdawane w celach promocyjnych i miały na celu zwiększenie sprzedaży lub poprawę wizerunku firmy. Przykłady gadżetów reklamowych, które mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu to:

 • Personalizowane długopisy: Długopisy z logo firmy rozdawane na targach i konferencjach
 • Gadżety technologiczne: Powerbanki, pendrive'y rozdawane klientom i partnerom biznesowym
 • Ekologiczne upominki: Torby z bawełny rozdawane podczas wydarzeń promocyjnych

Czy upominki są kosztem?

Tak, upominki reklamowe mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu, podobnie jak gadżety reklamowe, pod warunkiem, że są one związane z działalnością firmy i mają na celu promocję marki. Upominki reklamowe muszą być rozdawane w celach promocyjnych i mieć na celu zwiększenie sprzedaży lub poprawę wizerunku firmy. Przykłady upominków, które mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu to:

 • Personalizowane upominki: Kubki, długopisy, kalendarze
 • Ekskluzywne upominki: Zegarki, zestawy do pisania
 • Ekologiczne upominki: Torby z bawełny, produkty z recyklingu

Do jakiej kwoty można dać prezent bez podatku?

W Polsce, prezenty o wartości do 200 zł brutto (w przypadku jednego odbiorcy w ciągu roku) nie podlegają opodatkowaniu. Warto jednak sprawdzić aktualne przepisy, gdyż limity mogą ulegać zmianie. Przykłady prezentów, które można wręczać bez podatku to:

 • Personalizowane długopisy: Długopisy z logo firmy o wartości do 200 zł
 • Ekologiczne torby: Torby z bawełny o wartości do 200 zł
 • Notesy: Notesy z logo firmy o wartości do 200 zł

Jak rozliczyć prezent od kontrahenta?

Prezenty otrzymane od kontrahenta należy odpowiednio udokumentować i uwzględnić w księgach rachunkowych. Wartość prezentu może być traktowana jako przychód i podlegać opodatkowaniu, w zależności od przepisów podatkowych. Przykłady rozliczania prezentów od kontrahenta to:

 • Dokumentacja: Otrzymany prezent należy odpowiednio udokumentować, np. poprzez wystawienie faktury
 • Uwzględnienie w księgach rachunkowych: Wartość prezentu należy uwzględnić w księgach rachunkowych firmy
 • Opodatkowanie: Wartość prezentu może podlegać opodatkowaniu, w zależności od przepisów podatkowych

Jakie mogą być gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe mogą być bardzo różnorodne. Do popularnych należą długopisy, kubki, kalendarze, torby, powerbanki, pendrive'y, smycze, notesy, a także bardziej unikalne przedmioty, jak np. akcesoria biurowe czy ekologiczne gadżety. Przykłady gadżetów reklamowych to:

 • Personalizowane długopisy: Długopisy z logo firmy
 • Kubki: Kubki z logo firmy lub motywacyjnym cytatem
 • Kalendarze: Personalizowane kalendarze z logo firmy
 • Torby: Torby z bawełny z logo firmy
 • Gadżety technologiczne: Powerbanki, pendrive'y, słuchawki
 • Smycze: Smycze z logo firmy
 • Notesy: Notesy z logo firmy

Po co są gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe służą do promocji marki, budowania świadomości o firmie, utrzymywania relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi. Działają jako przypomnienie o marce i mogą być efektywnym narzędziem marketingowym. Przykłady zastosowania gadżetów reklamowych to:

 • Promocja marki: Gadżety reklamowe z logo firmy pomagają w budowaniu świadomości o marce i zwiększają jej rozpoznawalność
 • Budowanie relacji: Gadżety reklamowe są doskonałym narzędziem do budowania i utrzymywania relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi
 • Efektywne narzędzie marketingowe: Gadżety reklamowe mogą być wykorzystywane w kampaniach marketingowych, na targach i konferencjach, oraz jako upominki dla klientów i partnerów biznesowych

smycz sublimacyjna

Podsumowanie

Inwestowanie w upominki reklamowe to skuteczna strategia marketingowa, która pomaga budować i utrzymywać relacje z klientami oraz partnerami biznesowymi. Wybór odpowiednich upominków, dopasowanych do odbiorców i okazji, jest kluczowy dla sukcesu tej strategii. Upominki mogą być różnorodne - od personalizowanych gadżetów, przez ekologiczne produkty, po ekskluzywne upominki premium. Ważne jest, aby były one praktyczne, estetyczne i wysokiej jakości.

Poprzedni
Następny artykuł
2024-06-17

Papierowe Długopisy: Ekologiczne Rozwiązanie, Które Pokochasz!

W artykule omawiamy papierowe długopisy jako ekologiczne i praktyczne rozwiązanie dla firm i osób...

Czytaj więcej 
2024-06-14

Gadżety dla Kibiców: Kompletny Przewodnik po Najlepszych Akcesoriach

Odkryj najnowsze i najbardziej ekscytujące gadżety dla kibiców w naszym kompleksowym przewodniku. Dowiedz...

Czytaj więcej 
2024-06-14

Breloki i breloczki reklamowe z nadrukiem – Kompleksowy przewodnik po wyborze idealnych gadżetów pro

Breloki i breloczki reklamowe z nadrukiem to wszechstronne narzędzia marketingowe, które skutecznie...

Czytaj więcej 
2024-06-13

Darmowe Długopisy Reklamowe: 5 Powodów, Dla Których Twoja Firma Ich Potrzebuje!

W artykule "Darmowe Długopisy Reklamowe: 5 Powodów, Dla Których Twoja Firma Ich Potrzebuje!" odkrywamy,...

Czytaj więcej 
2024-06-07

Zwiększ Swoje Zasięgi: Najlepsze Gadżety dla Influencerów, Które Robią Różnicę

Odkryj najważniejsze gadżety dla influencerów, które mogą znacząco wpłynąć na jakość i zasięg...

Czytaj więcej 
2024-06-07

Najlepsze Gadżety Reklamowe do Samochodu: Promocja Twojej Marki w Ruchu

Odkryj najciekawsze i najbardziej praktyczne gadżety reklamowe do samochodu, które mogą skutecznie...

Czytaj więcej 
2024-06-06

Zbuduj Silną Markę Osobistą z Tym Niezawodnymi Gadżetami

W artykule omawiamy, jak różnorodne gadżety dla marki osobistej mogą wspierać budowanie silnej i...

Czytaj więcej 
2024-06-06

10 Ciekawych Gadżetów Biurowych, Które Odmienią Twoje Miejsce Pracy!

W artykule "10 Ciekawych Gadżetów Biurowych, Które Odmienią Twoje Miejsce Pracy!" przedstawiono...

Czytaj więcej 
2024-06-05

Idealny prezent dla szefa z okazji jubileuszu firmy – co wybrać?

Ten artykuł przedstawia pomysły na idealne prezenty dla szefa z okazji jubileuszu firmy, takie jak zestawy...

Czytaj więcej 
2024-06-04

Pendrive reklamowy z Poznania – lokalne gadżety o globalnym zasięgu

Pendrive reklamowe z Poznania to doskonałe narzędzie marketingowe, które łączy funkcjonalność z...

Czytaj więcej 

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.