Co to jest laser grawerowy

Czym jest laser grawerowy?

Laser grawerujący to rodzaj lasera, który jest używany do grawerowania lub znakowania obiektu. Wiązka lasera jest skupiona na powierzchni obiektu, a obraz grawerowania jest tworzony przez przesuwanie wiązki po powierzchni obiektu. Lasery grawerujące są powszechnie używane do grawerowania obrazów lub tekstu na powierzchniach metalowych, szklanych, drewnianych lub plastikowych.

Grawerowanie może być trwałe lub tymczasowe.Podczas wykonywania go wykorzystuje się wiązkę światła, która modyfikuje powierzchnię znakowanego produktu. Proces drukowania jest w pełni zautomatyzowany , a sterowanie odbywa się cyfrowo. Głębokość znakowania, czyli grawera, zależy od mocy urządzenia i czasu jaki potrzebny jest do oddziaływania wiązki lasera na przedmiot oraz od materiału, z jakiego dany przedmiot jest wykonany.

Ta technika znakowania jest niezwykle trwała oraz precyzyjna. Cechuje się dużą wydajnością, dzięki czemu możliwe jest znakowanie dużych nakładów w bardzo krótkim czasie. Wykonany wzór jest bardzo elegancki i estetyczny. Można go wykonywać na różnego rodzaju materiałach takich jak metal, papier, silikon, drewno, skóra, skóra ekologiczna, aluminium, szkło, ceramika, akryl, mosiądz i wiele innych.

Grawerowanie laserowe jest technologią która umożliwia osiąganie najwyższej prędkości oraz precyzji grawerowania spośród wszystkich metod, które obecnie istnieją na rynku, czego efektem jest duża wydajność oraz produktywność.

Jeżeli zależy nam na eleganckim i estetycznym wyglądzie przedmiotu warto wybrać grawer laserowy, jest znacznie trwalszy od innych metod znakowania, nie ulega zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych i przede wszystkim świetnie prezentuje się na oficjalnych upominkach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi gadżetami reklamowymi już teraz!

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.